Eva Petrušová

Eva Petrušová

Jsem terapeutka tradiční čínské medicíny, vystudovala jsem akupunkturu v 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® v Praze a masáže tuina v Evropské škole tuiny. V poslední době jsem si oblíbila masážní techniku guasha, kterou v terapii kombinuji s dalšími metodami TČM. Absolvovala jsem lektorský kurz pro masáž guasha u profesorky Zhang Xiuqin. Svoje znalosti mohu předávat dál.

Kontakt:

E-mail: evapetrusova@atlas.cz
Mobil: +420 777 114 165

Nejčastěji pomáhám s těmito problémy

 • nadváha a stravovací potíže,
 • bolesti hlavy a bolesti tělesného aparátu z různých příčin,
 • potíže s menstruací a potíže v období klimakteria,
 • pocity únavy, vyčerpání, vyhoření,
 • poúrazové stavy,
 • jakékoliv podobné problémy, které jste nevyřešili jinde.

Ve své praxi používám ke stimulaci akupunkturních bodů techniky tradiční čínské medicíny:

 • akupresura,
 • baňkování,
 • moxování,
 • fytoterapii a dietetiku,
 • čínskou masáž tuina,
 • masáž guasha.

V poslední době se specializuji na méně známou masážní techniku guasha a její ozdravné, diagnostické a kosmetické využití.

Proč využívám v terapii masáž guasha

Guasha mne zaujala svou jednoduchostí a okamžitou účinností, a to jak při použití tělové meridiánové masáže, tak při kosmetické masáži. Kombinace dráhového systému a holografického systému umožňuje terapeutovi, aby ovlivnil stav těla hned několika způsoby. To zajišťuje poměrně široký záběr se silnou účinností. Kosmetickou masáž guasha považuji skutečně za vrchol v péči o pleť, tedy za jakousi třešničku na dortu v oblasti zkrašlovacích technik.

Použití masáže guasha v praxi vidím jako velmi přínosné. Zvláště nezdravotníkům poskytuje účinný nástroj k regulaci toku čchi a krve v drahách jing-luo. Účinky jsou podobné jako při použití akupunkturních jehel.

Nad rámec běžného kurzu jsem absolvovala u paní profesorky Zhang Xiuqin několikadenní nadstavbový seminář. Mým úkolem je své zkušenosti v oblasti guasha předávat dalším studentům a praktikům TČM. Na základě spolupráce s profesorkou Zhang Xiuqin se 1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® v Praze stala prvním výukovým centrem ve střední Evropě.

Nepřestávám žasnout nad komplexností TČM. Líbí se mi, že je možné ke stanovení problému v těle využít mnoha diagnostických postupů a stejně tak k ovlivňování tělesného zdraví lze využít několika praktických postupů, které se navzájem nevylučují, ale doplňují.

Studium tradiční čínské medicíny

Ke studiu tradiční čínské medicíny a akupunktury na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® v Praze mne vedla má vnitřní intuice a potřeba porozumět dějům a stavům v mém vlastním těle.

Od začátku jsem věděla, že jdu správným směrem, během studia jsem se stále více radovala z nabytých vědomostí. Těšilo mne být ve společnosti lidí, kteří vnímají svět stejnýma očima jako já. Na základě principů TČM jsem si dokázala mnoho událostí ve svém životě vysvětlit, pochopit je, od té doby má svět pro mne větší logiku i jiný rozměr.

Studium na 1. škole TČM® v Praze jsem dokončila v roce 2014. V rámci dalšího vzdělávání v TČM jsem absolvovala postgraduální semináře.

Jsem cvičitelem jogy II. třídy a vedu lekce jógy pro začátečníky a mírně pokročilé a dále se v oblasti jogy vzdělávám.

KLINIKA PIVOŇKA

centrum tradiční čínské medicíny - nestátní zdravotnické zařízení