Masáž guasha
Guasha je masážní technika, která vychází z teorie tradiční čínské medicíny. Provádí se poškrabováním na těle pomocí nefritové destičky. Tím vzniká výsev, který vašemu terapeutovi napoví, kde má hledat problém a jak lépe zacílit terapii.
Masáž se provádí na různých částech těla, na zádech, na nohách, na rukách nebo na obličeji. Vhodné místo vybírá praktik dle předchozí diagnostiky. Na tělo se nanáší olej, který se roztírá pomocí destičky. Při masáži můžete cítit bolest na určitých místech, to znamená, že se tam vyskytuje stagnace a cílem masáže je, tyto stagnace rozehnat. Nemusí se to podařit na poprvé, ale při pravidelných návštěvách, bolest se snižuje až nakonec vymizí zcela.
Na co guasha pomáhá
- Při akutních stavech napadením vnějšími škodlivinami (chřipky, virózy) zkracuje délku a závažnost onemocnění.
- Při akutních i chronických bolestivých stavů pohybového aparátu (bolesti svalů, šlach, úponů, kloubů) nebo také po úrazech odstraňuje stagnace a blokády.
- Při bolestech hlavy ze stoupajícího jangu jater (migrény) nebo ofouknutí.
- K řešení stavů spojených s menstruačním cyklem, obdobím klimakteria a menopauzy.
- K řešení problémů s trávením, váhou, otoky.
- K regulaci a pročišťování průtoku čchi a krve v drahách, zejména ve stavech plnosti.
- Jako diagnostický prostředek, k potvrzení diagnózy, ozřejmění diagnózy.
- Tam, kde je potřeba regenerovat.
Po masáži je potřeba hodně pít, aby proudící lymfa odvedla to špatné. Dostavuje se únava a ospalost. Po masáži si neplánujte žádné důležité události. V klidu domova odpočíveje, aby se tělo mohlo zregenerovat.
Třešnička na dortu – kosmetická guasha
Jak už jsme zmínili, guasha se provádí i na obličeji. Tak zvaná kosmetická guasha pomahá ke zmírnění vrásek a jiných nedokonalostí pleti. Na obličej se nanáší krém, který se roztírá dvěma nefritovými destičkami. Masáží dochází k prokrvení tkáně a lepšímu vyživení pleti. Po masáži pleť zčervená díky prokrvení. Toto zčervenání během pár hodin vymizí a pleť je vyhlazená, vyživená a svěží.