Omlazovací techniky tradiční čínské medicíny (OT)

Touha vypadat pěkně „navenek“ platila před tisíci lety v imperiální Číně stejně jako dnes kdekoliv ve světě. Omlazovací techniky jsou založeny na celostním řešení zdravotního problému a zahrnuje jak ošetření vnějšku (odstranění vrásek), tak zejména léčbu „kořenů“, nebo-li příčin, proč vrásky vznikají, což může být např. úprava funkce jater, ledvin či zažívacího traktu. Proto se dívá úsměvně na snahy o opravu „pouze“ zevnějšku bez vyladění vnitřku – efekt nemůže trvat dlouho a problém se vrací. Jak praví klasické texty, je třeba ovlivnit nejen „větve“, ale zejména „kořeny“.

     

Ošetření vrásek

Ve většině případů se dochází na ošetření jedenkrát týdně. Plná omlazovací kúra odpovídá šesti až patnácti týdnům. Systémová léčba potom zahrnuje řešení příčiny tvorby vrásek a sestává z užívání bylinných směsí, ovlivňování bodů na meridiánech, úpravy jídelníčku a dalších pomocných technik.

Nejčastěji se OT řeší:

  • vrásky, 
  • povadlá pleť a dvojitá brada, 
  • kruhy pod očima, váčky pod očima, 
  • pigmentové skvrny (chloastmata, melasmata), 
  • mastná pleť, citlivá pleť, 
  • rosacae (růžovka), seboreická dermatitida, akné, periorální (periorbitální) dermatitida. 

Ošetření dokáže stimulovat produkci kolagenu a elastinu a zvyšovat přítok čchi a krve do obličeje, odstraňovat otoky. Zároveň obnovují rovnováhu vnitřních orgánů těla a posilují oblasti vnitřní slabosti. Pleť se všeobecně jeví pevnější, s lepším svalovým tonusem, staženějšími póry a zdravější barvou. Kosmetická akupunktura navíc přináší zlepšení lymfatické a krevní cirkulace a podporuje celkovou pohodu.

Když se cítíte dobře, vypadáte lépe.

Ošetření jsou čím dál populárnější mezi všemi, kdo chtějí vypadat mladě a dosáhnout toho celostním způsobem, který povede k celkovému zlepšení jejich zdraví a pohody na všech úrovních.

OT metody jsou velmi šetrné a bezpečné. Po ošetření je obvyklé, že je pleť několik hodin mírně zčervenalá. To je normální důsledek zvýšené cirkulace krve v obličeji. Jen v řídkých případech se mohou v místě ovlivňovaných bodů dočasně objevit drobné modřinky, které brzy zmizí.

Metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie, ženy i muže.

Efekt vydrží tři až pět let. Výsledek se prodlouží, pokud si najdete jednou za dva měsíce čas na udržovací kúru. Opět se podpoří činnost jednotlivých orgánů.

KLINIKA PIVOŇKA

centrum tradiční čínské medicíny - nestátní zdravotnické zařízení