Mgr. Roman Řežáb

V průběhu mého života mě nejvíce zaujalo, jak významný vliv mají emoce, způsob myšlení, toho co děláme a co neděláme a kvalita vztahů na stav našeho zdraví a kvalitu života. V průběhu 30 let jsem na tomto základě vytvořil Celostní přístup v péči o zdraví. Zahrnuje prevenci a terapii jak na úrovni našeho těla, tedy fyzického zdraví – studium masáží shiatsu a masáží tuina v ANDAO Institute, studium akupunktury v 1. škole TČM®,tak na úrovni psychických, vztahových a dalších duševních potíží – vysokoškolské studium psychologie a psychoterapie, studium koučinku zaměřeného na vztahy.

Kontakt

mobil: +420 605 747 887
e-mail: roman.rezab@seznam.cz

Čemu se věnuji

Masáže - Klasické, sportovní. Ve své praxi upřednostňuji masáže shiatsu a masáže tuina. Praktikuji poradenství tradiční čínské medicíny. Stimulace akupunkturních bodů různými technikami, dietetika, baňkování, moxování. 

SHIATSU je japonská masáž, která svým působením vyvažuje individuální qi a pomáhá posílit životně důležité léčebné síly. Je to komplexní metoda harmonizace člověka na všech jeho úrovních.  Pro své harmonizující a uvolňující působení velmi příznivě na pohybový aparát. Uvolňuje svalové napětí, tuhost a zablokování. V neposlední řadě má velmi významné pozitivní působení na psychiku.

TUINA čínské léčebné masáže představují pevnou součást systému čínského lékařství, rovnocennou jeho ostatním disciplínám. Stejně jako ostatní obory vycházejí i ony v diagnostice a terapii ze základní teorie čínské medicíny. Velkou výhodou masáží tuina je, že nepotřebují prakticky žádné technologické zázemí – základním a plně postačujícím nástrojem terapeuta jsou jeho ruce. Jimi působí na různé části těla – akupunkturní body a dráhy, svalové struktury, klouby atd., a jednotlivými manipulačními technikami dosahuje potřebných účinků. Uplatnění masáží tuina je přitom poměrně široké – kromě problémů pohybového aparátu je lze je použít i u řady vnitřních nemocí, u psychosomatických potíží, v gynekologii a pediatrii. V praxi je lze používat samotně, ale v praxi se velmi často kombinují s dalšími metodami, ať už akupunkturou, fytoterapií, nebo prostředky moderní medicíny.

Od roku 1980 praktikuji skupinová a individuální cvičení jógy, pránajámy a meditací.

Od roku 1995 praktikuji skupinová a individuální cvičení qigongů a taiji.

Mentální koučink zaměřený na vztahy.

Mentální koučink pro vrcholové sportovce.

Působím jako lektor vzdělávacího programu čínských masáží tuina při škole ANDAO Institute

Pořádám víkendové a týdenní sebezkušenostní, zážitkové semináře pro jednotlivce a skupiny  s cvičením jógy, qigongů, meditacemi, dýcháním  a životního  koučinku v příjemném prostředí hor (Krkonoše, Jeseníky, Malá Fatra, Vysoké Tatry).  V takovém prostředí máme příležitost setkat se se svým potenciálem a přiblížit se ke svým fyzickým a duševním vrcholům.  Je–li zájem,  pak  i s využitím mnohaletých zkušeností pohybu a pobytu v horách mohu nabídnout  tyto semináře v  kombinaci s turistikou, vysokohorskou turistikou, skialpinismem, snowshoeing, bivakováním.

Na co se zaměřuji

Věnuji se Celostní přístupu vycházející z masáží shiatsu a tuina v kombinaci se stimulací akupunkturních bodů různými technikami a mentálním koučinkem nebo psychoterapii. Tento přístup je terapeuticky velmi efektivní. Nejraději se zaměřuji na psychické a psychosomatické a vztahové potíže od dětí až po seniorský věk. Dále na terapií pohybového aparátu - bolesti zad a kloubů, bolesti svalů apod. a širokého spektra somatických potíží. Cílem je vytrvale a svědomitě pracovat na kvalitě vztahů, zdraví, kondice, prevence a životní spokojenosti.

KLINIKA PIVOŇKA

centrum tradiční čínské medicíny - nestátní zdravotnické zařízení